skip to content
 
 
  • Brexit – ako ďalej?
 
Top témy | Spravodajstvo | Európsky parlament
 .

Pripravujeme

 (07/01/2009)
Informačná kancelária Európskeho parlamentu v spolupráci s Academia Istropolitana Nova a s Helsinským výborom pre ľudské práva na Slovensku realizuje vzdelávací program, ktorý je zameraný na žiačky a žiakov stredných a odborných škôl.
Ohodnoťte komunikáciu Európskeho parlamentu a Európskej komisie na Slovensku.
Ako zlepšiť komunikáciu Európskeho parlamentu (EP) a Európskej komisie (EK) na Slovensku? Podeľte sa o Váš názor vo verejnej konzultácii - do 8. mája 2017.
Pri príležitosti 30. výročia programu Erasmus sme si pre vás pripravili sútaž o tablet. Zdieľajte fotky z vášho Erasmu na Instagrame alebo Facebooku s hashtagom #MôjErasmus a napíšte nám, prečo je pre vás Erasmus nezabudnuteľný. Súťaž trvá od 29. marca a do 1. júna 2017. 
Srdečne Vás pozývame na diskusiu s poslankyňami Európskeho parlamentu Monikou Smolkovou (S&D) a Annou Záborskou (EPP) na tému "Budúcnosť Európy - Budúcnosť Slovenska” o 16:00 v kaviarni HalmiSpace na Hlavnej 21 v Košiciach.
Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku v spolupráci s Regionálnou organizáciou Slovenského syndikátu novinárov v Košiaciach organizuje seminár pre regionálnych novinárov a študentov žurnalistiky.
Dňa 5. mája 2017 sa v Košiciach uskutoční Regionálne diskusné fórum na tému: Inteligentné mestá a regióny
Srdečne vás pozývame na celodenné oslavy Dňa Európy, ktoré sa uskutočnia dňa 5. mája 2017 pri Dolnej Bráne v Košiciach.
Dňa 9. mája 2017 Vás pozývame na oslavy Dňa Európy v Bratislave.
 .

Aktivity

Tohtoročným národným víťazom Európskej ceny Karola Veľkého pre mládež je projekt Summer University.
8. apríla 2017 sa uskutočnila debata na tému "Trump, Brexit, budúcnosť : EÚ sa určite zmení, ale ako?" Diskusia prebiehala v kaviarni FOXFORD na Obchodnej ulici v Bratislave.
Zapojte sa do fotosúťaže #EuropskaZima.
Od januára do marca 2017 prebiehala fotosúťaž #EuropskaZima, kedy ste nám posielali obrázky Vašej zimy. Uverejnili ste vyše 200 fotografií, z ktorých boli vybraní 3 víťazi PowerBanku a balíčka drobností. Ďakujeme za všetky Vaše príspevky. Autori víťazných fotografií boli kontaktovaní.  

Správy z EP

Foto z návštevy predsedu EP A.Tajaniho Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku
Predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani dňa 23. a 24. apríla navštívil Bratislavu.
60. výročie Rímskych zmlúv #EU60.
25. marca 2017 sa v Ríme stretli predstavitelia členských štátov EÚ, aby si pripomenuli 60. výročie podpísania Rímskych zmlúv, teda zmluvy o založení Európskeho hospodárskeho spoločenstva (EHS) a zmluvy, ktorou sa zriadilo Európske spoločenstvo pre atómovú energiu (EURATOM). Práve z EHS sa neskôr vyvinula dnešná moderná Európska únia.  
Poslanci Európskeho parlamentu zvolených za SR reagovali na hlasovanie o obchodnej dohode medzi EÚ a Kanadou (CETA - Comprehnesive Economic and Trade Agreement), ktorá bola schválená v stredu 15.2.2017 počas plenárneho zasadnutia EP v Štrasburgu. Poslanci odpovedali na otázku: Ako ste hlasovali v nariadení o Komplexnej hospodárskej a obchodnej dohode medzi EÚ a Kanadou, známou pod skratkou CETA? Mohli by ste prosím zdôvodniť svoje hlasovanie?
 .